Injektáž zdiva

Umíme všechny druhy injektáží a tím se řadíme mezi přední odborníky na trhu. Nevěříte nám? Přesvědčíme Vás nejen kvalitou provedení ale i cenou.

Krémová injektáž

Představujeme vám efektivní a moderní řešení pro ochranu vašich domů a budov před kapilárně vzlínající vlhkostí – krémovou injektáž. Kapilární vzlínání vlhkosti ve zdivu je proces, při kterém voda ze země stoupá skrze porézní materiály, jako jsou cihly nebo beton, a může způsobit vážné poškození konstrukce. Tento problém je častý nejen u starších budov, ale i u novostaveb, které nebyly správně odizolovány. Krémová injektáž se ukazuje jako ideální volba pro majitele nemovitostí, kteří chtějí účinně a trvale ochránit své prostory před nežádoucími vlivy kapilárně vzlínající vlhkosti.

Díky této injektážní technologii můžete předcházet vzniku plísní, hniloby a le i zdravotních problémů, které mohou být důsledkem nadměrné vlhkosti ve vašem domě. Krémová injektáž vytváří účinnou voděodolnou bariéru v základových zdech budovy a zajišťuje, že vlhkost z podloží nebude moci proniknout do interiéru. Tímto způsobem chrání nejen strukturu budovy, ale i zdraví její obyvatel. Naše krémová injektáž je efektivní, šetrná k životnímu prostředí a nevyžaduje rozsáhlé stavební zásahy, což ji činí ideálním řešením pro každého, kdo hledá spolehlivou ochranu před vlhkostí.

Co je to krémová injektáž?


Krémová injektáž je moderní technika, která se používá k vytvoření voděodolné bariéry v základových zdech budovy. Pomocí silan siloxanového krému o obsahu min. 80 % aktivních látek, který se injektuje do zdiva, se účinně blokuje vzlínání vlhkosti z podloží, vznikne hydrofobní membrána, která je již nepropustná pro vzlínající vlhkost. Tato metoda je nejen účinná, ale také šetrná k životnímu prostředí a nevyžaduje rozsáhlé stavební zásahy.

Výhody krémové injektáže

Rychlá aplikace: Proces je rychlý a efektivní, což znamená minimální narušení vašeho každodenního života. 

Dlouhá životnost: Krémová injektáž poskytuje dlouhotrvající ochranu před kapilárně vzlínající vlhkostí, což zajišťuje stabilitu a zdraví vaší nemovitosti. Garantujeme, že bude minimálně po dobu 30 let funkční. 

Šetrnost k budově: Tato injektážní metoda nevyžaduje žádné zásadní ani velké přípravy, což šetří čas i náklady a neomezuje běžný provoz domácnosti.

Vhodná do všech druhů zdiva

Účinný i při vysoké 95% vlhkosti zdiva

Garance životnosti min. 30 let

Účinnější forma než kapalné injektáže

V případě krémové injektáže zdiva, dochází k velmi dobré disperzní schopnosti ve zdivu, tzn. dokáže velice dobře nasytit materiál okolo vrtů a silně jej hydrofobizovat. Injektážní krém má dvě účinné fáze, fázi siloxanového oleje a fázi silanových par. Olejová fáze proniká vodivými kapilárami do zdiva, kde reaguje s bazickými radikály podkladu a vytváří hydrofobní polysiloxany, které brání kapilárnímu vzlínání vody do konstrukce objektu. Silanové páry zase pronikají vzdušnými kapilárami a póry ve zdivu a jako nejmenší křemičité částice se dostávají i skrz nejužší póry do ještě většího radiálu kolem vrtu, kde se opět při styku s oxidem uhličitým mění na polysiloxany.

Vybírejte chytře – vyberte si nás!

Provadíme injektáž zdiva v Praze, ale i celé České republice. V případě, že poptáváte injektáž zdiva pro zamezení kapilárně vzlínající vlhkosti, neváhejte nás kontaktovat. Injektáž zdiva je naše parketa, a troufáme si trvdit, že i Vám injektáž zdiva provedeme nejlépe ze všech konkurenčních firem. Jsme profesionálové na injektáž zdiva!

Krémová injektáž zdiva

Spolehlivé řešení kapilárně vzlínající vlhkosti od nás za nejlepší cenu na trhu

Polyuretanová injektáž

 Polyuretanové injektáže nejsou vhodné pro zhotovení horizontálních clon ve zdivu proti kapilární vlhkosti a to z důvodu efektu nabývání na svém objemu, polyuretanové hmoty nejsou schopné zaplnit nejmenší kapiláry zdiva k vytvoření kompaktní celistvé hydroizolační vrstvy v celém průřezu zdiva.

Polyuretanová injektáž proti průsakům tlakové vody skrz stavební konstrukci slouží k zatěsnění defektů či vlásečnicových trhlin betonu a zdiva. Polyuretanové injektáže můžeme provádět PUR pěnou s rychlým nebo pomalým napěněním a vždy je na zhotoviteli, aby určil dle druhu a intenzity průsaků vlhkosti, kterou polyuretanovou pryskyřicí defekt zajistí. Tyto polyuretanové pryskyřice při kontaktu s vlhkostí či přímo při kontaktu s tlakovou vodou začnou ihned reagovat a nabývat až 30 násobku svého objemu, v tomto případě začne docházet k vyplnění netěsnosti stavební konstrukce, kudy dochází k průsakům vlhkosti nebo tlakové vody a tím k úplnému zastavení průsaků.

Rychlé zastavení průsaku vody

Zatěsní vlásečnicové trhliny ve zdivu

Chemicky odolné a flexibilní

Nedoporučuje se tuto injektáž provádět za účelem odstranění kapilárně vzlínající vlhkosti, tak jak je tomu u injektáže krémové, která nasytí i nejmenší vodivé kapiláry zdiva a vytvoří dostatečně kompaktní izolaci proti transportu kapilárně vzlínající vlhkosti. Typickou aplikací polyuretanu je zastavení lokálních průsaků a výronů vody v pohybujících se nebo pevných spárách, dutinách a trhlinách konstrukce, kudy dochází k průsakům vody do objektu, nejčastěji v garážích, tunelech, šachtách, ale i spodních stavbách rodinných domů. Polyuretanové pryskyřice v konstrukci zreagují do pružné sloučeniny a nerozpadají se ani v silně zavlhlých místech, pořád si udržují svojí pružnost, nevypraskávají, tím pořád udržují netěsnosti v zatěsněném neboli nepropustném stavu pro vlhko i tlakovou vodu. Spotřeba polyuretanové hmoty se nedá určit, tím se stává odlišnou od jiných injektáží, kde jsou předem stanovené poměry hmoty, které tzv. nacpeme do zdiva, anebo za zdivo, toto je dáno odlišností defektů ve stavebních konstrukcích, kdy je každá trhlina jiné velikosti a rozsahu.

Vybírejte chytře – vyberte si nás!

Polyuretanová injektáž

Trvalé zastavení prosakující vody do objektů

Gelová rubová injektáž

Gelová injektáž zdiva je vysoce účinná metoda pro bezvýkopovou dodatečně zhotovenou hydroizolaci svislé i vodorovné konstrukce spodní stavby pod úrovní terénu, kde tato hydroizolace vzniká z vnější nepřístupné strany stavebního dílce.Tato metoda se realizuje v případech, kdy podúrovňové obvodové zdivo zavlhá z důvodu poškození, nefunkčnosti či chybějící vnější svislé hydroizolace v kontaktu se zeminou. Akrylátový gel se tlakově napouští z volně přístupné vnitřní strany stavebního dílce za použití injektorů s trubičkami a tlakového dvoupístového čerpadla skrz stavební dílec a to do přilehlé zeminy. Zdivo se navrtá v tzv. šachovnicovém provedení ve vzdálenostech mezi vrty a výškami vodorovných linií vrtů cca. 250 – 300 mm. Princip této injektážní technologie je ten, že na vnější straně podúrovňového zdiva vznikají značnou dotací injektované hmoty v okolí vrtů oválné gelové plochy a to nejen v přilehlé zemině, ale i na vnějším povrchu stavebního dílce.

Plnohodnotně náhrazuje svislou hydroizolaci

Bezvýkopová metoda

Může být aplikována všemi směry (podlahy, stropy)

Celistvost svislé hydroizolace je dána dodržením spotřeby akrylgelu. Spotřeba se pohybuje okolo 30 litrů na 1 m2 svislé plochy. Tlakové plnění se provádí od spodních řad vrtů až do požadované výšky, většinou do výšky terénu v případě svislé podúrovňové konstrukce. Tlaková gelová injektáž se provádí od první spodní řady vrtů. Zemina se tlakově nasycuje akryl gelem, ale ihned se zemina nasycuje i gravitačně. Pořád je akryl gel ještě kapalný. Akryl gel vytvoří, dle nastavení obsluhy dvoupístového čerpadla a chemických přísad v krátkém čase , v přilehlé zemině u zdiva svislou, ale i vodorovnou (myšlena vzdálenost od zdiva) bariéru. Druhá řada injektáže se stejným průběhem práce a principem nasycování zeminy se spoji s již pevnou, ale pružnou clonou první řady atd. Tím se jednotlivé oválně vznikající hydroizolační plochy spolehlivě spojují v ucelenou plochu, která se také nazývá hydroizolační membrána či opona. Postup práce a její průběh je ještě o něco složitější, ale myslím si, že pro Vaši představu je výklad této nesporně zajímavé technologie dostačující. Gelová rubová injektáž je nezastupitelná všude tam, kde není možné z prostorových či jiných důvodů zhotovit odkopem vnější hydroizolaci a přesto je požadavek toto podúrovňové zdivo izolovat z vnější strany. Gelová injektáž spolehlivě zabraňuje pronikání vlhkosti či tlakové vody do spodní stavby. Gelovou rubovou injektáž by měla provádět firma s dlouholetými zkušenostmi. Cena této technologie je individuální dle náročnosti realizace.

Vybírejte chytře – vyberte si nás!